13.03.2018 Deskryptory BN - wiosenny cykl szkoleń

Użytkowników systemów bibliotecznych Sowa zapraszamy na specjalistyczne szkolenia, których celem będzie omówienie zasad praktycznego dostosowania metadanych w katalogach bibliotecznych do bieżących zasad opracowania zbiorów bibliotecznych opartych o Deskryptory BN. Ponadto, w związku ze zmianą przepisów dotyczących ochrony danych osobowych zaprezentowane zostaną wybrane zagadnienia dotyczące dostosowania systemów Sowa do wymagań Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (GDPR, RODO).

Deskryptory, fasety, encje - jak zrozumieć nowy model opracowania zbiorów bibliotecznych?

dbn.jpg

W programie:
Sowa2/MARC21 zmienia się w SowaSQL i co z tego wynika?
RODO i portal wsparcie.SowaSQL.pl - co musimy o tym wiedzieć?
schematy konwersji do dBN i przekształcanie rekordów z wykorzystaniem formularzy, słowników i kartotek w systemie Sowa
nowe przepisy katalogowania i funkcje pól 380 i 655, 385 i 386, 336, 337 i 338, 388 i 648 w opracowaniu zbiorów bibliotecznych
synteza niewiedzy - błędy w katalogach bibliotek
jak stosować deskryptory (658) ujęciowe?
jak tematować (źródła informacji, odmiany gatunkowe w literaturze)?

Więcej: www.konsorcjum.sowwwa.pl

dbn.jpg dbn