22.06.2018Wystawa rysunku Edyty Kuklewskiej „widzimisie” w Bibliotece PWSZ w Chełmie

plakat1.jpg

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę rysunku Edyty Kuflewskiej „widzimisie”. Obrazy można obejrzeć w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w dniach od 25.05.2018 r. do 31.07.2018 r. w godzinach jej otwarcia. Serdecznie zapraszamy!

Edyta Kuklewska
Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS (1991-1996). Dyplom z wyróżnieniem rysunku w pracowni prof. Stanisława Góreckiego. W latach 1996-1998 podyplomowe studia na scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem, projektowaniem i malarstwem. Pracuje jako nauczyciel plastyki, rysunku oraz przedmiotów projektowych w szkołach w Lublinie.
W dorobku ponad 60 wystaw indywidualnych i zbiorowych.

podobno rysuję widzimisie. wydaje się to być prawdą. szukam na kartce tego, co widzę, a są to widoki z różnych zakątków wszystkich pięciu stron mojego świata. widzimisie są całkowicie bezużyteczne - są, bo chcę, żeby były. przeglądają się tylko w swoich odbiciach przez dziurawe oko albo ukrywają w ołówku. schowane w papierowych bielach mają kształt zgubień, snów i wędrówek...

Wystawa w Bibliotece PWSZ w Chełmie to przegląd różnych tematów i technik rysunkowych. Obok prac wykonanych ołówkiem - moim podstawowym narzędziem - znajdą się też takie, które powstały za pomocą kredek lub odrobiny farby. Tematycznie zdają się pasować do miejsca, w którym są prezentowane - biblioteka to najlepsza galeria dla ilustracji.

plakat1.jpg plakat1