23.04.201918 MAŁOPOLSKIE DNI KSIĄŻKI 'KSIĄŻKA I RÓŻA"

18 Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”

Pomysł organizacji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” pochodzi z Hiszpanii. Wydarzenie to wzorowane jest na tradycyjnym katalońskim święcie Sant Jordi. W czasie trwania tego święta mężczyźni obdarowują kobiety różami, a w zamian otrzymują od nich książki. Święto początkowo obchodzone w krajach hisz­pańs­koję­zycz­nych, zyskało międzynarodową popularność, kiedy w 1995 roku UNESCO ogłosiło 23 kwietnia Międzynarodowym Dniem Książki i Praw Autorskich.
Dla naszych najbardziej aktywnych czytelników przygotowaliśmy niespodzianki, a na wszystkich czekają w agendach naszej biblioteki zakładki przygotowane dla Państwa z tej okazji. Serdecznie zapraszamy do Biblioteki!

ksiązka i róża 2019.jpg

ksiązka i róża 2019.jpg ksiązka i róża 2019