18.09.2020Biblioteka zmian, czyli zakup wyposażenia do Filii 48

Biblioteka Kraków pozyskała fundusze na realizację projektu „Biblioteka zmian – zakup wyposażenia do Filii nr 48 Biblioteki Kraków na potrzeby prowadzenia działalności kulturalnej”.

W ramach projektu zakupiony zostanie do Filii nr 48 Biblioteki Kraków (os. Boh. Września 26) sprzęt komputerowy dla osób niep­ełno­spra­wnyc­h, komputery dotykowe, zestaw projekcyjny, aparat cyfrowy wraz z akcesoriami, czytniki ebooków, tablety. Zakupiony zostanie również kiosk informacyjny i stół multimedialny. Pozyskane zostaną trzy kamery cyfrowe wraz z akcesoriami, w tym do streamingu, umożliwiające organizowanie spotkań on-line i transmisji ze spotkań.

Do Centrum Cyfryzacji Wspomnień zakupione zostanie wyposażenie w postaci: komputera stacjonarnego, nagrywarki DVD/VHS, gramofon cyfrowy, konwerter kaset magnetofonowych, skaner, oprogramowanie CyberLink Media Suite 16 wraz z serwerem NAS qunap-serwer plików i szafą RACKową.

Zakupione zostaną zestawy mebli i szaf m.in. na gry planszowe i prasę, dokumenty życia społecznego, dokumenty biblioteczne, materiały plastyczne do zajęć oraz wyposażenie warsztatów, a także siedzisko z regałami do strefy audiobooków, dwie sofy podwieszane bouli. Ponadto kupione zostanie wyposażenie do warsztatów, zajęć edukacyjnych i wystaw.

Zadanie zrealizowane w ramach programu „Infrastruktura kultury” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.