18.07.2022 Biblioteka Publiczna w Ostrowsku - ,,Biblioteką Bezglutenową"

Nasza placówka znalazła się w gronie ponad pięciuset bibliotek z całej Polski, które wzięły udział w II turze konkursu zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmy Good Books.
W zgłoszeniu należało wykonać jedno z trzech zadań konkursowych: napisać wiersz składający się z minimum 6 linijek o tematyce glutenu, celiakii, diety bezglutenowej; zrobić zdjęcie dania bezglutenowego lub stworzyć przepis dania, które nie zawiera glutenu. Zwyciężały wszystkie kreatywne i merytorycznie poprawne odpowiedzi.
Dzięki wysłanemu na konkurs zdjęciu, zbiory biblioteki wzbogaciły się o bezpłatne egzemplarze poradników: ,,Celiakia i dieta bezglutenowa" oraz ,,Dziecko na diecie bezglutenowej". Ponadto w ofercie z tej dziedziny na bibliotecznych półkach można dostrzec książki dla dzieci. Opowiadanie ,,Ola, Franek i Gucio Gluten" napisała Monika Oworuszko. Natomiast Justyna Tarkowska, prowadząca pracownię graficzną, stworzyła książkę-rymowankę dla najmłodszych pt.: ,,Co je Jan? I dlaczego nie ciastko?"
Wszystkie wyżej wymienione pozycje książkowe są dostępne w Bibliotece Publicznej w Ostrowsku. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin!

1658144776756.jpg 1658144776756
jpg, 3.8 MiB, 2016x4480