Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu
22.10.2014Mobilny Senior
Opole MBP

mobilny.png

Dział Informacji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza na kurs obsługi komputera i Internetu Mobilny Senior dla osób po pięćdziesiątym roku życia.

Kolejna tura warsztatów rozpocznie się 27 października 2014 roku.

Można już się zapisywać!

Kurs trwa osiem tygodni, czyli do 22 grudnia br. Zajęcia skupiają się na użytkowaniu stron Sieci WWW, zapoznają uczestników z różnorodnymi opcjami, ikonami i formularzami, na które natknąć się można w Internecie. Pokazują wielość zastosowań i zadań, jakich można podjąć się dzięki podłączeniu do Sieci.

Każde spotkanie poświęcone jest innemu tematowi, na bazie którego seniorzy nabywają kolejnych umiejętności:

Podstawy obsługi komputera
Podstawy obsługi Internetu
Nasze pasje – Internet pomaga rozwijać zainteresowania.
Podróże, również te wirtualne – dalsze możliwości Internetu.
Senior pisze mejle
Portale społecznościowe oraz Skype
Media w Sieci
Senior w e-bibliotece

Zajęcia odbywają się w poniedziałki od 9.00-11.00, w pracowni multimedialnej Działu Informacji (II piętro). Ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji uzyskają Państwo pod telefonem 77-454-80-30, wew. 302

mobilny.png mobilny