Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu
10.02.2015Tymczasem....
Opole MBP

banertmp.jpg

Improwizacja, w skrócie impro, to forma teatralna, która polega na budowaniu przedstawienia teatralnego na oczach widza na podstawie spontanicznego działania aktorów. W improwizacji scenariusz jest nieobecny, a aktor czerpie inspirację do działania między innymi z sugestii publiczności, reakcji partnera, obserwacji otoczenia.

To Mało Powiedziani zaprezentują w bibliotece długą formę improwizowaną zatytułowaną „Tymczasem”. By przenieść się w jej świat będą jednak potrzebowali pomocy publiczności. To właśnie ją poproszą o miejsce akcji historii. Będzie ono wspólnym mianownikiem dla tworzonych na żywo wydarzeń. Co przytrafi się bohaterom? Tego będzie można dowiedzieć się już w czwartek!

Teatr improwizacji To Mało Powiedziane powstał w Opolu w 2013 roku. Ma na swoim koncie udziały w licznych konkursach, przeglądach oraz festiwalach takich jak FLOW – Festiwal Otwartych Warsztatów Improwizacji (Wrocław), IMPRODROM – Ogólnopolskie Spotkania Świeżej Krwi Impro (Bydgoszcz), Ogólnopolski Festiwal Parodii i Pastiszu „PARODIOLA” (Olsztyn), Gdański Festiwal Improwizacji “Podaj Wiosło” (Gdańsk), Kabaretowa Scena Trójki w Teatrze Korez (Katowice), Ogólnopolski Festiwal Sportów Teatralnych “3dwa1improff” w Konstancinie-Jeziornej. Grupa regularnie występuje w Opolu. Realizuje zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W jej skład wchodzą Joanna Żygadło, Lena Wieczorek, Tadeusz Jaśkiewicz, Przemysław Ozga, Daniel Mazurczak i Bartłomiej Śliwiński.

impro.jpg impro
banertmp.jpg banertmp