13.03.2015Kilimandżaro i Stepy Tanzanii

Miejska Biblioteka Publiczna i Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Koło w Jaworznie serdecznie zapraszają, 17 marca o godz. 17.00, na prelekcję relacjonującą wyprawę Krystyny Niemiec i Jerzego Świądrowskiego na najwyższą, położoną w Tanzanii, górę Afryki. Kilimandżaro, to jeden z najokazalszych samotnych masywów górskich na świecie, do tego pochodzenia wulkanicznego. Podczas przygotowań do podróży, organizatorzy wpadli na pomysł, by zwiedzić dodatkowo wspaniałe parki narodowe Tanzanii oraz wypocząć na złotych plażach Zanzibaru. I tak ostatecznie, po mocnym wejściu w Afrykę, czyli zdobyciu wierzchołka Kilimandżaro - Kibo, uczestnicy wyprawy spędzili kilka dni w stepach Serengeti i Ngora Ngora, w towarzystwie Wielkiej Piątki - słonia, nosorożca, bawołu, lwa i lamparta, a obolałe ciała regenerowali w wodach Oceanu na Zanzibarze, przy okazji zwiedzając rodzinny dom Freddiego Mercurego. A wszystko pod gorącym równikowym słońcem.

Podróże.jpg Podróże