18.03.2015Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Od marca na terenie naszej Biblioteki działa Wypożyczalnia Międ­zybi­blio­tecz­na Academica, która udostępnia zarejestrowanym użytkownikom zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej: podręczniki akademickie, prace naukowe, wybrane czasopisma naukowe z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z wszystkich dziedzin wiedzy.
Dostępne są 2 rodzaje publikacji:
- nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane, oznaczone zieloną kropką, które są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez rezerwacji i logowania,
- chronione prawem autorskim - wymagają wcześniejszej rezerwacji, można je przeglądać tylko na terminalu w naszej Bibliotece po złożeniu oświadczenia i zalogowaniu się na konto.
Publikacje naukowe można rezerwować na wybrane terminy w okresie najbliższych 14 dni, liczone od daty składania rezerwacji. W trakcie jednego modułu czasowego użytkownik może korzystać jednocześnie z maksymalnie 5 publikacji. Istnieje możliwość sporządzania notatek i kopiowania do pliku tekstowego niewielkich fragmentów tekstu do 3600 znaków.

Obecnie użytkownik ma dostęp do 636 765 dokumentów (wg danych z dn. 16.03.2015 r.). Codziennie Academica powiększa się o co najmniej 1000 pozycji.

Podręcznik użytkownika academica.edu.pl

Regulamin użytkownika Academica academica.edu.pl