Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego w Kościanie
2015-4-20
17.04.2015Emilia Kiereś w kościańskiej bibliotece. Spotkanie dla dzieci
Kościan MBP

Oddział dla Dzieci zaprasza dzieci w wieku 10-12 lat na spotkanie z EMILIĄ KIEREŚ.
Emilia Kiereś jest autorką i tłumaczką książek dla dzieci i młodzieży, ilustratorką, redaktorką. Córka pisarki Małgorzaty Musierowicz, siostrzenica poety i tłumacza Stanisława Barańczaka.
Zadebiutowała w 2010 książką dla dzieci "Srebrny dzwoneczek".
Kolejna powieść dla młodych czytelników, "Brat" (2011), przyniosła autorce wyróżnienie jury 19. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, wyróżnienie w konkursie Książka Przyjazna Dziecku oraz nominację do nagrody Dobre Strony (2012), a książka "Kwadrans" została nominowana do 21. Ogólnopolskiej Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego.
Do swoich książek autorka wykonała również okładki i ilustracje. Kiereś.odt

Kiereś.odt Kiereś
odt, 197 KiB