Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim
2015-5-30
26.05.2015Noc Bibliotek
Piotrków Trybunalski MBP

W sobotę 30 maja 2015 r. biblioteki publiczne i szkolne w całej Polsce zapraszają na Noc Bibliotek – wieczorno-nocną imprezę promującą czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać.
Dla bibliotek to okazja do atrakcyjnego, niek­onwe­ncjo­naln­ego zaprezentowania swoich zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej oraz poszerzenia grona czytelników.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika włączając się do akcji zaprasza do budynku głównego MBP, ul. Jerozolimska 29 w godz. 18.00-22.00. WSTĘP WOLNY.
W programie:
godz. 18.00
Wspólne czytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima
godz. 18.30
Pokaz filmu animowanego dla dzieci „Świat Eleonory” (2009), reż. Dominique Monfery, o magii książek i czytania.
godz. 20.30
Pokaz filmu dla młodzieży i dorosłych „Mała matura 1947” (2010), reż. Janusz Majewski. Ciepła i pełna humoru opowieść o dojrzewaniu w pierwszych burzliwych latach powojennej Polski. W obsadzie m.in.: Adam Wróblewski, Antoni Królikowski, Marek Kondrat, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Agnieszka Michalska, Artur Żmijewski, Sonia Bohosiewicz, Olgierd Łukaszewicz, Marian Opania.
od godz. 18.00
Kram grozy – mini kiermasz książek grozy i kryminałów
Maraton czytania
Po drugiej stronie lady – wycieczka po zakamarkach biblioteki