Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim
2015-6-18
09.06.2015Spotkanie z Jerzym Kissonem-Jaszczyńskim
Piotrków Trybunalski MBP

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika wraz z autorem Jerzym Kissonem-Jaszczyńskim serdecznie zapraszają na promocję książki pt. „Pamięć nie rzeka powraca”, która odbędzie się 18 czerwca 2015 r. o godz. 17.00 w Czytelni dla dorosłych MBP, ul. Jerozolimska 29.
Jerzy Kisson-Jaszczyński – urodzony w 1930 roku w Szczercowie na Ziemi Łódzkiej, mgr socjologii kultury po Akademii Nauk Politycznych, krótko nauczyciel w Piotrkowie Trybunalskim oraz dziennikarz prasy wojskowej we Wrocławiu i Warszawie, współzałożyciel „Gazety Ziemi Piotrkowskiej” (1958) i jej redaktor naczelny w latach 1959-1978, później publicysta „Tygodnika Piotrkowskiego” oraz łódzkich „Odgłosów”, krakowskiego „Życia Literackiego”, warszawskich tygodników: „Przegląd Tygodniowy” i „Kultura”. Honorowy Obywatel Piotrkowa Trybunalskiego i Gniezna. Wśród wielu odznaczeń uhonorowany Krzyżem Kawalerskim i Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski, tytułem Zasłużony dla Kultury Polskiej.
Autor m.in. takich książek jak: „Prowincjałki, alfabet piotrkowski”, „Sensacje nie z tej ziemi”, „Ci nasi obcy”, „Kiedy się wypełniły dni”, „Piotrcoviana, opowieści cotygodniowe”, „Wszyscy nasi piotrkowianie – 800 lat szlaku wielu kultur”, „Z piasków Mazowsza i zza wzgórz Wogezów”, „Chodzenie po ziemi”.
Książka „Pamięć nie rzeka powraca” jest jubileuszową książką Jerzego Kissona-Jaszczyńskiego.

Kisson.jpg Kisson