07.08.2015Nowoczesne e-booki dla czytelników zbąszyńskiej biblioteki

Miło nam Państwa powiadomić, że Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu uruchamia nowoczesną platformę e-booków. NASBI to internetowa wypożyczalnia spec­jali­styc­znyc­h, popu­larn­onau­kowy­ch i naukowych książek elektronicznych.
Zapraszamy do zbąszyńskiej biblioteki po unikalny kod dostępu – będą Państwo mieli zdalny dostęp do szerokiej oferty profesjonalnych e-booków. E-booki wypożyczane są przez Internet. W ten sposób mogą Państwo wygodnie - na komputerze, smartfonie czy tablecie korzystać z publikacji: przez całą dobę z każdego miejsca na świecie - jeśli tylko jest tam Internet, oczywiście. Nie trzeba do tego żadnego dodatkowego oprogramowania, a serwis NASBi jest kompatybilny z popularnymi, powszechnie używanymi przeglądarkami. Można też korzystać z e-booków w naszej czytelni internetowej na komputerach bibliotecznych. Każdy czytelnik może jednorazowo wypożyczyć 5 e-booków na okres 14 dni.
Aby korzystać z usługi NASBI, należy założyć indywidualne konto na stronie nasbi.pl. Po aktywacji swojego konta można korzystać z wykupionych dla Państwa zbiorów, a jest to prawie dwieście tytułów
Natomiast, jeśli istnieje potrzeba korzystania ze zbiorów poza biblioteką, trzeba uzyskać kod dostępu od bibliotekarza. Każdy zarejestrowany u nas czytelnik (posiadacz elektronicznej karty czytelnika) otrzyma taki kod bezpłatnie. Po zalogowaniu w oknie przeglądarki pojawi się pole o nazwie "Kod dostępu" należy wpisać w nim odpowiedni kod i zatwierdzić go za pomocą przycisku "Wyślij". Czynność ma charakter jednorazowy i nie będzie wymagana w przyszłości.

Serdecznie Państwa zachęcam do korzystania z naszej oferty.
nasbi.jpg

nasbi.jpg nasbi