Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim
2015-9-9
27.08.2015"Życie z Zawadą" - spotkanie autorskie z Anną Milewską-Zawadą
Piotrków Trybunalski MBP

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Anną Milewską-Zawadą, które odbędzie się 9 września 2015 r. o godz. 17.00 w Czytelni dla dorosłych MBP, ul. Jerozolimska 29.
Anna Milewska - aktorka filmowa i teatralna, poetka.
Jako poetka zadebiutowała w 1999 tomikiem "Ludzie mnie pytają". W roku 2000 wydała zbiór wierszy "Odpłynęli łodzią", dedykowany mężowi. Andrzejowi Zawadzie poświęcona jest także kolejna książka poetycka Milewskiej – "Kolory czerni" (2002). Rok później ukazał się tomik "Zawirowania". W 2007 nakładem wydawnictwa Nowy Świat został wydany wybór jej poezji pt. "Płyniem, płyniem, odpływamy...." W tym samym roku Oficyna Wydawnicza Łośgraf wydała wybór wierszy ilustrowany portretami autorki pt. "Mijamy, mijamy, pozostawiamy".
W maju 2009, nakładem wydawnictwa Łośgraf, ukazała się jej auto­biog­rafi­czna­ książka "Życie z Zawadą", opowiadająca o jej długoletnim związku małżeńskim z nieżyjącym już wybitnym polskim himalaistą Andrzejem Zawadą.

milewska plakat.jpg milewska plakat
jpg, 4.8 MiB, 4963x6500