Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego w Kościanie
31.08.2015Piknik literacki - Narodowe Czytanie "Lalki" Boleslawa Prusa
Kościan MBP

Szanowni Państwo,
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego w Kościanie po raz kolejny przyłączyła się do odbywającej się pod patronatem Prezydenta Rzec­zypo­spol­itej­ Polskiej akcji Narodowego Czytania. Poprzednio spotkaliśmy się podczas Narodowego Czytania, by wspólnie wrócić do lektury dzieł Aleksandra Fredry. W 2015 roku publicznie czytana będzie „Lalka” Bolesława Prusa.
„Narodowe Czytanie przypomina o tym, że formują nas te same lektury. Tak więc wspólne czytanie wybitnych autorów piszących fantastycznie o Polakach i Polsce wzmacnia nasze poczucie jedności” (cyt. za www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie). Niech zatem 5 września 2015 r. będzie naszym spotkaniem z twórczością Bolesława Prusa.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich zain­tere­sowa­nych­ udziałem w akcji do wspólnego czytania fragmentów „Lalki”.
Oczekujemy Państwa 5 września 2015 r. w godz. 12.00 – 15.00, na Wałach Żegockiego (przy bibliotece), a w razie niepogody w budynku biblioteki narodowe czytanie.pdf

narodowe czytanie.pdf narodowe czytanie
pdf, 216 KiB