Rodzaj wydarzenia

2015-9-27
17.09.2015 Salon Poezji Czesława Miłosza i Eugeniusza Tkaczyszyna –Dyckiego
Tarnów MBP

Wrześniowy „Salon Poezji”, organizowany, jak zwykle przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnowie we współpracy z Tarnowskim Teatrem, będzie prezentacją wierszy dwóch twórców: jednego z największych poetów polskich, laureata nagrody Nobla w 1980 roku – Czesława Miłosza oraz uznanego za najo­rygi­naln­iejs­zego i najlepiej rozpoznawalnego poetę średniego i młodego pokolenia – Eugeniusza Tkaczyszyna - Dyckiego.
Obaj twórcy dorastali na pograniczu języków i kultur: Miłosz na polsko-litewskim, Tkaczyszyn-Dycki na polsko-ukraińskim. Ten drażliwy styk kulturowy i historyczny mocno dynamizuje ich twórczość, stanowiąc jedną z tych płaszczyzn, na których wiersze obu poetów mogą się spotkać.

Salon Poezji pt: „Piosenka na dwóch strunach – wiersze Czesława Miłosza i Eugeniusza Tkaczyszyna -Dyckiego” odbędzie się 27 września br. (niedziela) o godz. 11,00 w Teatrze przy ul. Mickiewicza 4. Wiersze usłyszymy w interpretacji Piotra Hudziaka oraz gości Festiwalu Komedii „Talia”. Muzyczną oprawę zapewni duet: Agata Zamirska (skrzypce) i Tomasz Boruch (gitara). Spotkanie prowadzą: Sylwia Smoleń i Tadeusz Trytek. Wstęp wolny.

Salon Poezji 27.09.jpg Salon Poezji 27.09
jpg, 3.2 MiB, 7016x9922