Miejska Biblioteka Publiczna im. J.Słowackiego w Tarnowie
Krakowska 4
33-100 Tarnów
2016-2-19
15.02.2016Agnieszka Opolska "Anna May"
Tarnów MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Opolską i promocję jej debiutanckiej powieści „Anna May”. Wydarzenie odbędzie się 19 lutego (piątek), o godz. 17.00 w Czytelni Naukowej MBP (ul. Krakowska 4). Wstęp wolny.

Powieść „Anna May” zwyciężyła w IV edycji konkursu „Literacki Debiut Roku” organizowanego przez Wydawnictwo Novae Res pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Tytułowa bohaterka, studentka historii sztuki UJ, będąc w trudnej sytuacji finansowej postanawia ponownie spróbować swoich sił jako modelka. Zamiast na casting trafia jednak do atelier tajemniczego malarza. Niespodziewana paczka z rzeczami zmarłej matki przywołuje bolesne wspomnienia wczesnych lat spędzonych w Anglii. Anna decyduje się odnaleźć ojca, a tym samym zmierzyć się musi z tragiczną historią własnej rodziny. Akcja książki rozgrywa się w: Krakowie, Tarnowie, Szczurowej i Pleśnej.

Agnieszka Opolska - ur. w 1982 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez ponad 12 lat związana z Tarnowem i regionem tarnowskim, gdzie włączała się w pracę lokalnych instytucji na rzecz dzieci i młodzieży. Studiowała również grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie założyła własne przedszkole. Jej największą pasją wciąż pozostało jednak pisanie.

anna_may_okl.jpg anna_may_okl