Wprowadzenie do Sandplay Therapy - Terapia w Piaskownicy

Autorzy:
Linde von Keyserlingk
Agata Giza-Zwierzchowska
Tłumacz:
Magdalena Jałowiec-Sawicka
Wydawcy:
Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Sopłecznych TWIKS (2014)
Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS , Stowarzyszenie Pracownia Psychoedukacji (2013)
ISBN:
978-83-937185-0-4
Autotagi:
druk
książki

The Sandplay Therapy - termin tłumaczony w Polsce jako Terapia w Piaskownicy, jest dziś uznaną techniką pracy z materiałem nieświadomym. Korzeniami sięga psychoterapii dzieci oraz psychologii analitycznej C.G.Junga. Pozwala w bezpieczny i ustrukturowany sposób pracować z głębokim materiałem symbolicznym. Książka pod red. Linde von Kayserlingk - światowej sławy terapeutki - po raz pierwszy przybliża polskiemu czytelnikowi publikacje o terapii Sandplay. Ich autorami są zarówno doświadczeni terapeuci szkoleniowi, jak i terapeuci rozpoczynający pracę w piaskownicy. Książka jest efektem kilkuletniego projektu edukacyjno-terapeutycznego realizowanego w Szczecinie przez partnerstwo: Deutsche Gesellschaft fȕr Sandspiel Therapie (DGST), Stowarzyszenie Pracownia Psychoedukacji oraz Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS. Tematyka ujęta w książce obejmuje zagadnienia teoretyczne i kliniczne. Czytelnik może zapoznać się z podstawami Terapii w Piaskownicy, sposobem budowania kontaktu z pacjentem, symboliką treści sesji, a także opisami przypadków klinicznych czy specyfiką terapii dzieci i młodzieży. Pozwala w bezpieczny i ustrukturowany sposób pracować z głębokim materiałem symbolicznym.
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo