Nad Niemnem

Autor:
Eliza Orzeszkowa (1841-1910)
Lektor:
Ewa Mateuszuk
Wydawcy:
Wydawnictwo Biblios (2006-2011)
Dom Wydawniczy Bellona (2007)
Agora (2007)
Wydane w seriach:
Lektury Obowiązkowe Gazety Wyborczej
Audiobiblioteka Literatury
ISBN:
977-08-6090-816-7, 978-83-86581-39-9
0860-908X, 978-83-86581-139-9
Autotagi:
audiobooki
CD
MP3
powieści
proza
3.5 (2 głosy)

äNad Niemnemö, znana powieść Elizy Orzeszkowej, autorki między innymi takich pozycji jak m.in. äGloria victisö, äMartaö, äDziurdziowieö, äABCö, äChamö, ukazuje się w postaci audiobooka w interpretacji Ewy Matuszek. É "Ten Janek Bohatyrowicz na pięknego i dzielnego chłopaka wyrósł... znałam go dzieckiem... Znałam ich kiedyś wszystkich... kiedyś... dobrze i z bliska... Zamyśliła się, mówiła ciszej trochę niż zwykle. É Był, uważasz, taki czas krótki, że ci Bohatyrowicze u nas we dworze bywali i do stołu z nami siadali... mianowicie, ojciec tego Janka, Jerzy, i stryj jego, ten Anzelm Bohatyrowicz, co to teraz podobno schorowany i melancholikiem jakimś stał się... Jednakowoż jaki to był kiedyś mężczyzna... przystojny, odważny, patriota... romansowy... Do takiej poufałości wtedy pomiędzy dworem a tą szlachecką okolicą przyszło, że siądę sobie, bywało, do fortepianu i akordy biorę, a Anzelm za mną stanie i śpiewa: "Bywaj, dziewczę, zdrowe, ojczyzna mię woła!" A potem ja jemu śpiewam: "Szumiała dąbrowa, wojacy jechali..." Będzie temu już lat dwadzieścia dwa... trzy... Jaki to był gwar u nas, jakie życie i moje, i wszystkich... A teraz wszystko inaczej... inaczej... wieczny smutek"
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo