Matka Papieża:

poruszająca opowieść o Emilii Wojtyłowej

Autor:
Milena Kindziuk
Wydawca:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2013)
ISBN:
978-83-240-2772-9
Autotagi:
biografie
druk
4.3 (3 głosy)

Milena Kindziuk przez kilka miesięcy przemierzała Polskę w poszukiwaniu choćby najdrobniejszych wspomnień o Emilii Wojtyłowej. Rozmawiała z krewnymi rodziny Wojtyłów oraz najbliższymi współpracownikami Jana Pawła II, przeglądała księgi parafialne, miejskie kroniki, muzealne zbiory. Dotarła do niepublikowanych wcześniej zdjęć i nieznanych dokumentów. To wszystko pozwoliło jej na stworzenie jedynego w swoim rodzaju portretu matki Świętego Papieża - Polaka, kobiety niezwykle silnej, odważnej i całkowicie oddanej swojej rodzinie.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Nie lubię czytać bibliografii - pozostałość z czasów szkolnych, jednak ta książka to nie typowa historia z mnóstwem dat, ale piękna opowieść o cichej, skromnej kobiecie. • W książce można znaleźć wątki,które jeszcze dziś dotyczą większości zwykłych kobiet. Jeśli chodzi o papieża Jana Pawła II, większość może dużo i długo o nim opowiadać, ale tym kim był i jaki był zawdzięcza m.in. rodzicom. Jednak o nich mało wiemy, albo i nic... • Książka napisana prostym językiem i niejednemu łza zakręci się w oku..
    +1 nieporadna
  • Milena Kindziuk porwała się na bardzo trudne zadanie. Napisała biografię Emilii Wojtyłowej, matki papieża Jana Pawła II, młodo zmarłej, po której zostało naprawdę niewiele dokumentów czy pamiątek. Opierała się również na wspomnieniach rodziny, przyjaciół, sąsiadów – ale też już w kolejnym pokoleniu. W efekcie przedstawiła czytelnikowi sylwetkę pełną miłości i ciepła – ideału kobiety – żony i matki. Przeczytamy tutaj również o rodzinie Emilii z Kaczorowskich, szczególnie o jej licznym rodzeństwie. Dołączone są drzewa genealogiczne rodzin Kaczorowskich i Wojtyłów oraz zdjęcia rodziny i miejsc z nią związanych.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Katarynka
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo