Złota klatka czyli Prawdziwa historia księżniczki czystej krwi

Tytuł oryginalny:
Voliera d'oro o la vera storia della principessa di sangue
Autorzy:
Anna Castagnoli
Carll Cneut
Tłumacz:
Wioletta Gołębiewska
Wydawca:
Wydawnictwo Dwie Siostry (2016)
ISBN:
978-83-64347-16-0
Autotagi:
druk
opowiadania
3.0 (2 głosy)

Bogato ilustrowana poetycka baśń o pogoni za pięknem. Walentyna jest córką cesarza. Zawsze dostaje wszystko, czego zażąda. Ma 390 par butów, 812 kapeluszy i 50 pasków z wężowych ogonów. A także 101 klatek, i 100 najpiękniejszych, najbardziej niezwykłych ptaków na świecie - ptaka ze szklanymi skrzydłami, ptaka z koralowym dziobem, ptaka tryskającego wodą… Ostatnia, złota klatka jest pusta. Czeka na ptaka, który umie mówić. Słudzy księżniczki szukają go na szczytach wulkanów, za morzami i na Ziemi Ognistej, gdzie ciągle pada. I nie znajdują. A każdego, kto wraca bez gadającego ptaka, Walentyna skazuje na ścięcie…
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Przywodzi na myśl baśnie braci Grimm. Nie jest to obleczona w watę cukrową opowieść o nijakiej, różowej księżniczce i jej marzeniach. Gdy się czyta, w głowie kołacze się nieznośne: "Ja chcę! Ja chcę i już!". Dobra lektura dla kapryśnych dzieci, którym wydaje się, że wszelkie ich zachcianki będą spełnione. Dobrze, że i we współczesnych opowieściach autorzy poruszają ważne kwestie bez owijania w bawełnę.
  • Walentyna jest "księżniczką czystej krwi i nienawiści" - jej kolekcja ptaków liczy już 100 rzadkich egzemplarzy, które pieczołowicie zamyka w klatkach, ścinając o głowę kolejnych służących, którzy nie dość dopełniają swoich obowiązków. • Pewnego dnia w królestwie staje się to, co było do przewidzenia przy tak kapryśnej władczyni - pojawia się kolejna zachcianka do spełnienia, której nie można sprostać. Lecą kolejne głowy, dni mijają, a złota klatka nadal stoi pusta. • Życzenie spełnia młody sługa, który dostarcza jajo, które zaowocuje upragnionym ptakiem tylko wtedy, gdy księżniczka wykaże się odpowiednią cierpliwością. Księżniczka starzeje się i czeka... Nie • wiemy, co zdziałał w efekcie czas i czy zmienił księżniczkę. Zakończenie jest otwarte. • Książka ma duży format, wyróżnia się barwnymi rysunkami ptaków i typografią stylizowaną na pismo odręczne. Zwroty akcji są akcentowane przez ogromne napisy "Ciach!", zajmujące cała stronę. Twarze postaci rysowane są w char­akte­ryst­yczn­y sposób, każda jest poważna i smutna.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Lorelai
madziar
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo