21.10.2017Spotkanie autorskie z Panem Michałem Rusinkiem

_DSC0000.png

W dniu 17 października 2017 roku w Gimnazjum im. St. Małachowskiego w Moszczenicy gościł Michał Rusinek - lite­ratu­rozn­awca­, pisarz, sekretarz Wisławy Szymborskiej. Spotkanie z młodzieżą gimnazjalną zorganizował p. Tomasz Kempa - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej oraz p. Ilona Malasińska - bibliotekarka  gimnazjum. Wykład poświęcony był retoryce. Poruszony został aspekt dotyczący siły perswazji, wykorzystania środków retorycznych, a także środków pozawerbalnych. Podczas spotkania autorskiego uczniowie poznali różne sposoby właściwej komunikacji, anegdoty językowe, typy błędów językowych popełnianych w codziennej komunikacji.
Za interesującą opowieść uczniowie serdecznie podziękowali zaproszonemu gościowi.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy biblioteki gimnazjum im. St. Małachowskiego z Gminną Biblioteką Publiczną w Moszczenicy.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć: biblioteka.moszczenica.eu .

_DSC0000.png _DSC0000
png, 2.0 MiB, 1597x987