Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim
ul. Jerozolimska 29
2017-12-19
12.12.2017Promocja książki „Znam takie miejsca ... gawędy o ulicach i placach Piotrkowa Trybunalskiego”
Piotrków Trybunalski MBP

Serdecznie zapraszamy na promocję książki „Znam takie miejsca ... gawędy o ulicach i placach Piotrkowa Trybunalskiego” autorstwa Pawła Kendry oraz Agnieszki Bednarskiej-Smugi, która odbędzie się 19 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych, ul. Jerozolimska 29.

„Znam takie miejsca…” to kolejna publikacja o dziejach Piotrkowa Trybunalskiego, wydana w wyjątkowym dla miasta momencie, z okazji obchodów jego 800-lecia.

Gawędy o ulicach i placach Piotrkowa powstały w oparciu o informacje gromadzone przez piotrkowskiego przewodnika miejskiego Pawła Kendrę. Gawędy mają zachęcić do samodzielnego poznawania przeszłości Piotrkowa Trybunalskiego poprzez spacery indywidualne lub odbywane w gronie rodziny, przyjaciół czy znajomych.

Cennym uzupełnieniem informacji o ulicach i placach (w tym skwerach i rondach) jest ich wykaz, który opracowała Agnieszka Bednarska-Smuga. Zamieszczono w nim spis nazw ulic, placów, skwerów i rond - sporządzony na dzień 1 września 2017 roku.

Książka powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „800-lecie Piotrkowa Trybunalskiego 1217-2017”. Wspó­łorg­aniz­ator­em obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego jest Muzeum Historii Polski.

Plakat-Ulice-Piotrkowa.jpg Plakat-Ulice-Piotrkowa