21.12.2017Cyfrowa wypożyczalnia ACADEMICA w MBP

ACADEMICA.png

Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej mają teraz możliwość korzystania z systemu wypożyczeń międ­zybi­blio­tecz­nych ACADEMICA!

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA pozwala na bezpłatny dostęp do ponad 2 000 000 publikacji z zasobów Biblioteki Narodowej, w tym podręczników, monografii, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Zasoby ACADEMIKI są cały czas rozbudowywane m. in. o najnowsze wydania podręczników akademickich, teksty źródłowe i zbiory specjalne, które będą pomocne w nauce, pracy badawczej i dydaktycznej.

Część zasobów jest dostępna dla wszystkich na stronie wypożyczalni academica.edu.pl, z publikacji chronionych prawem autorskim mogą skorzystać zarejestrowani użytkownicy tylko z terminala dostępnego w Czytelni dla dorosłych przy ul. św. Jana 10. Aby zostać użytkownikiem CWPN ACADEMICA trzeba zarejestrować swoje konto biblioteczne w systemie, można to zrobić w Głównej Bibliotece dla dorosłych przy ul. św. Jana 10 wypełniając oświadczenie (będzie potrzeby dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość), wtedy uprawniony pracownik biblioteki wygeneruje tymczasowe hasło użytkownika, które trzeba będzie zmienić przy następnym logowaniu. Użytkownik może logować się na swoje konto z dowolnego komputera, wyszukiwać interesujące go materiały i rezerwować je do przeglądu na naszym terminalu w wybranym przez siebie terminie.
Szczegółowe informacje, wzór oświadczenia i regulamin cyfrowej wypożyczalni są dostępne na stronie:

academica.edu.pl

(link „Dla bibliotek”)

Projekt Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA realizowany pod auspicjami Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej przez Bibliotekę Narodową oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową finansowany jest z funduszy Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 2.3: Inwestycje związane z rozwojem infrastruktury informatycznej nauki.

ACADEMICA.png ACADEMICA
png, 251 KiB, 4770x971