05.05.2018Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

P4200164.jpg
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Gminna Biblioteka Publiczna w Moszczenicy wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Gazomi zorganizowali uroczystość poświęconą książkom, mediom oraz spotkanie autorskie z Panią Jolantą Horodecką–Wieczorek.
Książka w roli oskarżonej? Tak, ale tylko w spektaklu przygotowanym przez siódmoklasistów i młodszych kolegów. Publiczność z uwagą śledziła zmagania Książki przed sądem, wystąpienia oskarżonej, prokuratora czy świadków. Bohaterka została oczyszczona z zarzutów, a uwagę zwróciły m.in. kostiumy samodzielnie wykonane przez uczniów lub wypożyczone od życzliwych przyjaciół.
W trakcie spotkania autorskiego pisarka opowiadała o poszukiwaniu natchnienia, inspiracjach wyko­rzys­tywa­nych­ w czasie twórczej pracy. Najważniejszym momentem spotkania była prezentacja nowej publikacji pani Horodeckiej. Ilustracje do „Historii kromki chleba i maślanej bułeczki” wykonali bowiem młodzi ilustratorzy ze szkoły. Autorka wręczyła podpisane egzemplarze książeczki ośmiorgu zdolnym rysownikom.
Zorganizowano również wystawę zakładek do książek. Jednocześnie rozstrzygnięto konkurs na najlepiej wykonaną przez uczniów zakładkę.
Zapraszamy do Galerii Zdjęć biblioteka.moszczenica.eu

P4200164.jpg P4200164