17.05.2018„Medaliki i krzyżyki – wiara i historia w starych dewocjonaliach”- ciekawa wystawa w koneckiej Bibliotece

Wystawę zabytkowych dewocjonaliów zaproponował Bibliotece Publicznej w Końskich Radosław Nowek ze Stowarzyszenia Historycznego „Pasja”. Wszystkie eksponaty zgromadzone na wystawie pochodzą z naszego regionu. Były pozyskiwane różnymi drogami, najczęściej wykopane spod ziemi podczas badań terenowych.

Oprócz Stowarzyszenia „Pasja” wspó­łorg­aniz­acją­ wystawy zajęli się: autor strony konskie.org.pl Krzysztof Woźniak, Muzeum Dewocjonaliów i Rzeczy Osobistych z Ostrowi Mazowieckiej, swój udział mieli także prywatni kolekcjonerzy.

Wystawę w holu koneckiej Biblioteki będzie można oglądać do 24 maja 2018 r. Wystawa-starych-dewocjonaliów-w-Końskich-01.jpg