18.06.2018Spotkanie autorskie z Panem Jarosławem Górskim

dsc_0000.jpg

Gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Moszczenicy w dniu 5 czerwca 2018 r. był Pan Jarosław Górski – kulturoznawca, pisarz i krytyk literacki. Spotkanie adresowane było do uczniów klas V-VII Szkoły Podstawowej w Srocku. Zorganizowane zostało z okazji 100 lecia niepodległości Polski. Bogato ilustrowana fotografiami, obrazami, wierszykami i fragmentami prozy pogadanka nosiła tytuł „Jak żyli, co lubili, w co się bawili, co czytali, czego się uczyli nasi rówieśnicy w odrodzonej 100 lat temu Polsce”.
Pan Jarosław przybliżył uczniom czasy, w których Polska „dochodziła” do niepodległości. Przedstawił pisarzy tworzących w tym okresie oraz ich utwory. Dzięki spotkaniu uczniowie mogli porównać życie rówieśników sprzed 100 lat, poznać ich problemy i radości. To była ciekawa lekcja historii naszego państwa i jego mieszkańców przekazana w bardzo jasny i przystępny sposób, to historia, którą powinien znać każdy Polak.
Spotkanie zakończyło się gorącymi oklaskami i wręczeniem kwiatów.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć biblioteka.moszczenica.eu

dsc_0000.jpg dsc_0000