01.08.2018warsztaty wakacyjne w bibliotece.

W dniu 18 lipca 2018 odbyły się warsztaty wakacyjne w bibliotece.

Podróże są wspaniałe! Fajnie jest poznawać nowe miejsca i ludzi, zwiedzać muzea i galerie, podziwiać egzotyczne pejzaże. Ale czy na pewno musisz wyruszyć do innych krajów, aby przeżyć coś fantastycznego? Czy jesteś pewien, że tu gdzie mieszkasz, nie ma już nic ciekawego?

Jeśli tak, to bardzo się mylisz.

Każdy region Polski, każde miasto i miasteczko ma swoją niepowtarzalną historię. Czasem pełną błędnych rycerzy i mądrych władców, innym znów razem czarownic i rusałek, cudów i diabelskich sztuczek. Potężne góry, nieprzebyte lasy, a nawet maleńkie, od lat zapomniane przydrożne kapliczki kryją w sobie tajemnice bitew, wielkich miłości i zdrad. Zaś po starych zamczyskach, warowniach i murach obronnych nocami przechadzają się duchy książąt i królów, którzy wciąż pamiętają czasy ich pradawnej świetności.

Nasze zajęcia będą wędrówką po legendach polskich, aby dzieci mogły poznać historię związaną z najciekawszymi miejscami w Polsce. Dlatego wysłuchały legend warszawskich „Wars i Sawa”, „Złota Kaczka” oraz „Szabla Króla Zygmunta”.

Te popularne legendy do dziś stanowią symbol w Warszawie w postaci pomnika Warszawskiej Syrenki oraz Kolumny Zygmunta III Wazy, które warto odwiedzić.

Następnie przeszliśmy do ruchowej części zajęć podczas, których dzieci wykazały się spos­trze­gawc­zośc­ią, bystrością i sprytem, gdy rozwiązywali rebusy i zagadki. Nie zabrakło również tańca pingwinów i krasnoludków i z gazetami. Tak dużo uśmiechów i radości na twarzy dzieci sprawiło, że cała sala napromieniowana zostało pozytywną energią.

Na zakończenie wykonaliśmy ramki, ale takie nie typowe bo z patyków, nici, jarzębiny, szyszek i zielonych gałązek. Twórcze działanie naszych uczestników efektownie złożyły się na oryginalne prace.

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Osjaków GBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo