Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach
31.08.2018Spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem
Pabianice MBP

ziemowit szczerek DKK.jpg

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Ziemowitem Szczerkiem, jednym z najciekawszych współczesnych polskich pisarzy i publicystów. Autor docenionej przez czytelników i krytyków książki "Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian", zabiera nas zarówno w refleksyjne, jak i całkowicie szalone podróże po Europie środkowej i wschodniej, tej prawdziwej i wyobrażonej. Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

11 września (wtorek) 2018 r., Galeria Ex Libris MBP przy ul. św. Jana 10 w Pabianicach, godz. 17:00. Wstęp wolny.

ZIEMOWIT SZCZEREK

Dziennikarz, współpracuje m.in. z „Polityką”, “Gazetą Wyborczą”, „Nową Europą Wschodnią”, “Kontynentami”, autor książek pt. "Siwy dym, albo pięć cywilizowanych plemion", "Tatuaż z Tryzubem" (Czarne), "Siódemka", "Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian" (Ha!Art), "Rzeczpospolita Zwycięska" (Znak), współautor zbioru opowiadań "Paczka radomskich". Zajmuje się wschodem Europy i dziwactwami geopolitycznymi, historycznymi i kulturowymi. Jeździ po dziwnych miejscach i o tym pisze. Laureat Paszportu „Polityki” 2013 za książkę "Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian". Wielokrotnie nominowany do nagród literackich, w tym Nike i Angelus.

ziemowit szczerek DKK.jpg ziemowit szczerek DKK