Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach
24.09.2018Ścieżka obok drogi
Pabianice MBP

PLAKAT JPG.jpg

Zapraszamy na wydarzenie artystyczne "Ścieżka obok drogi" na podstawie wspomnień Kazimiery Iłłakowiczówny o Józefie Piłsudskim, dla którego poetka przez lata pracowała jako sekretarka w Ministerstwie Spraw Wojskowych.

Wspomnienia o Marszałku przedstawi Ewa Dałkowska - aktorka znana z ról filmowych i teatralnych, za oprawę muzyczną będzie odpowiadał aktor i pasjonat muzyki klasycznej Maciej Makowski.

Spotkanie odbędzie się 3 października 2018 r. o godz. 17:00 w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Lorentowicza w Pabianicach przy ul. św. Jana 10.

Wydarzenie jest organizowane z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości i odbywa się w ramach grantu z programu "Niepodległa". Każdy uczestnik spotkania otrzyma bezpłatnego audiobooka "Ścieżka obok drogi" Kazimiery Iłłakowiczówny.

niepodlegla.gov.pl

PLAKAT JPG.jpg PLAKAT JPG