11.10.2018MALI BOHATEROWIE SĄ WŚRÓD NAS

MALI BOHATEROWIE SĄ WŚRÓD NAS
- pod tym hasłem odbyły się kolejne zajęcia biblioteczne.

Uczniowie klasy I i III odpowiedzieli na pytania: Kim jest bohater? Czy żeby zostać bohaterem, trzeba dokonywać nadludzkich czynów i mieć wielką moc? Czy znają bohatera w życiu codziennym?

Z ciekawością wysłuchały jednej z historii z książki pt. „Mali Bohaterowie”. Historie opisane w książce pani Gawryluk wydarzyły się naprawdę. W krótkich opowiadaniach ukazała ona niezwykle dzielne dzieci, które w jakiś sposób stały się bohaterami w oczach innych ludzi. Dzieci wysłuchały opowieści o Damianie, dzielnym ośmiolatku, który dzwoniąc pod numer alarmowy straży pożarnej, uratował przed nieszczęściem swoją małą siostrzyczkę oraz nieprzytomną mamę. Nasi goście byli pod wrażeniem postawy chłopca i bezbłędnie odpowiadali na pytania o numery alarmowe straży pożarnej, policji i pogotowia. Następnie wykonali "tabliczki" z numerami alarmowymi. Dzięki nim, nie tylko zapamiętają wizytę w bibliotece oraz małego bohatera Damiana, ale w razie sytuacji wymagającej pomocy, będą umiały jej udzielić.

IMG_7148_Copy.jpg IMG_7148_Copy
IMG_7149_Copy.jpg IMG_7149_Copy