21.10.2018Spotkanie autorskie z Panią Anną Zgierun-Łaciną

dsc_0000.jpg

19 października 2018 roku uczniowie klas VI, VII i VIII szkoły podstawowej w Moszczenicy uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką książek młodzieżowych Anną Zgierun-Łaciną, które zorganizowane zostało przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Moszczenicy.

Autorka przedstawiła zebranym swoje „przepisy” na powstawanie powieści, zdradziła, że większość postaci ma swoje pierwowzory w świecie realnym. Tematyka jej utworów jest bliska młodym czytelnikom i jednocześnie stanowi swoisty przewodnik po trudnym wieku dorastania.

Jej opowieść ubarwiona została prezentacją multimedialną, na której wyświetlane były między innymi zdjęcia z miejsc na świecie, które pisarka wybrała jako tło wydarzeń w swoich utworach. Pokazywała także popularne „memy”, czyli obrazki z wpisanym w nie tekstem o charakterze humorystycznym oraz krótkie filmiki z jej życia prywatnego. Nie mogło zabraknąć podczas prezentacji odniesień do świata przyrody ożywionej i nieożywionej. Zgromadzeni dowiedzieli się przy okazji omawiania jej twórczości, czy trzmiel żądli, czy z każdej róży można zrobić konfiturę i jak wygląda żółty jaśmin.

Później był czas na pytania czytelników, pamiątkowe zdjęcia i autografy.

Spotkanie przebiegało w miłej, ciepłej atmosferze. Ci, którzy nie czytali powieści A. Łaciny, postanowili nadrobić zaległości. Od uczestników autorka otrzymała podziękowanie w postaci kwiatów i słów wdzięczności za podejmowanie i upowszechnianie tematów, które ostrzegają, uczą i pomagają przebrnąć przez mnóstwo problemów codziennego życia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: biblioteka.moszczenica.eu

dsc_0000.jpg dsc_0000