Biblioteka Publiczna Gminy Michałowice
Michałowice BPG

Spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem
8 listopada godzina 19:00 - 20:30

Dziennikarz, eksplorator, odkrywca źródła Amazonki, od 40 lat przemierza peryferie świata. Twórca survivalu w Europie, jest powszechnie uznawanym autorytetem w dziedzinie przetrwania. Mieszka trochę we Włoszech, trochę w Polsce. Pokonał w łodzi ratunkowej Atlantyk, kierował wieloma ambitnymi wyprawami w poszukiwaniu osobliwości ginących cywilizacji, niezwykłych zjawisk i ludzi. Przecierał szlaki na Borneo i Nowej Gwinei. Jest weteranem Sahary, poznał najdalsze kresy Syberii. Wrażliwy na temat zagrożenia zdrowia naszej planety, niejednokrotnie podejmował krucjaty przeciwko agresji człowieka w integralność przyrody. Autor ponad 40 książek, otrzymał główną nagrodę „Bursztynowy Motyl” za najlepszą książkę podróżniczą roku.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w bibliotece od 15.10.2018