Biblioteka Publiczna Gminy Michałowice
32-091 Michałowice
50.15834 19.9798
2018-11-11
07.11.2018Promocja II tomu Monografii Historycznej Gminy Michałowice "Na Granicy"
Michałowice BPG

W roku 2014 wydano I tom monografii pt. "Pod Krakowem". Cieszył się on dużą popularnością wśród naszych mieszkańców. Obecnie po 3 latach prac redaktorskich wydana będzie druga część opowieści o historii naszej gminy, obejmującą okres od końca XVIII wieku do połowy XX.Autorzy monografii dr Konrad Meus oraz dr Marcin Chorązki przedstawią przebieg swojej pracy nad tekstem. Na początku spotkania zostanie otwarta wystawa pn. "Ojcowie Niepodległości", która będzie wypożyczona z krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Po spotkaniu zapraszamy na Koncert Patriotyczny Orkiestry Wieniawa do kościoła pw. Świętej Małgorzaty w Raciborowicach.