08.02.2019„Ferie z książką i nie tylko…” w Gminnej Bibliotece Publicznej i w Świetlicy Wiejskiej w Wakmundzie

W dniach od 21 do 25 stycznia 2019 roku, a więc w drugim tygodniu tegorocznych ferii zimowych, w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz w Świetlicy Wiejskiej w Waksmundzie zrealizowana została inicjatywa pod hasłem: „Ferie z książką i nie tylko”. Jak co roku, tak i tym razem nie zabrakło kontaktu z lekturą, w efekcie czego uczestnicy poznali losy bohaterów czytanych w czasie zajęć książek. Ponadto były gry planszowe, kalambury, rebusy i łamigłówki, bilard i tenis. Zorganizowane zostały także warsztaty plastyczne, poprowadzone przez niezastąpioną panią Marię Wnęk.
IMG_4904.jpg

Ciekawą i bardzo istotną inicjatywę stanowiły warsztaty „Savoir vivre - czyli dobre maniery dla każdego”, w czasie których uczestnicy przypomnieli sobie podstawowe zasady zachowania się przy stole, otrzymali właściwe wskazówki, jak prawidłowo należy zastawić stół, a także nauczyli się dobierać strój stosownie do miejsca i okoliczności. Rywalizacja w grupach, zaprezentowanie krótkich scenek prze­dsta­wiaj­ącyc­h złe i dobre postawy i zachowania oraz gra „Milionerzy” bardzo uatrakcyjniły zajęcia, które poprowadziła pani Justyna Szajnowska Borkowska. Nie bez znaczenia były kulinaria, dzięki którym młodzi uczestnicy mogli nie tylko zjeść smaczny posiłek, ale i wykonać go własnymi rękami – już zatem od najmłodszych lat mieli oni możliwość nabycia umiejętności gustownego przyrządzania smakołyków. W ostatnim dniu zajęć uczniowie miło spędzili czas, uczestnicząc w zabawach na świeżym powietrzu w „towarzystwie” obficie występującego tej zimy białego puchu.
Całość przebiegła w miłej, radosnej atmosferze, dzięki czemu, jako organizatorzy powyższej inicjatywy, mamy bardzo obiecujące rokowania na udane „Wakacje z książką i nie tylko…” już za pół roku.
Rodzicom i opiekunom wyrażamy wdzięczność za pomoc i poświęcony czas.

IMG_4904.jpg IMG_4904
IMG_4909.jpg IMG_4909