Biblioteka Publiczna w Zielonkach - Biblioteka w Węgrzcach
32-086 Węgrzce
50.12041 19.9723
2019-2-20
15.02.2019 „Ekologicznie na co dzień” – zajęcia na temat eko-środków do prania i sprzątania
Zielonki BP

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza wszystkie chętne Panie na wykład Beaty Godyni-Kapałki poświęcony domowym eko-porządkom w duchu idei Zero Waste połączony z warsztatami wyrabiania naturalnych środków do prania i sprzątania. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w środę 20 lutego w godz. 17:00-20:00.

Podczas części praktycznej uczestniczki samodzielnie wykonają woskowijki, czyli ekologiczne owijki do przechowywania żywności wielokrotnego użytku, oraz przygotują jeden z dwóch zestawów domowych bio-środków czyszczących do wyboru: pastę do prania i płyn do płukania tkanin albo uniwersalny płyn czyszczący, spray do mebli przeciw kurzowi i pastę do usuwania zabrudzeń.

Istnieje możliwość zapakowania gotowych preparatów do przyniesionych ze sobą zużytych pojemników po detergentach oraz wykorzystania własnych ściereczek bawełnianych do stworzenia woskowijek.

Zapisy i więcej informacji w bibliotece. Ilość miejsc ograniczona.

plakat_eko-pranie i sprzątanie_luty.png