30.04.2019#biblioteka, czyli „Tydzień Bibliotek” z Biblioteką Kraków | 8-15 maja

8 maja rozpoczynamy XVI edycję ogólnopolskiego „Tygodnia Bibliotek”. Wszystkich miłośników książek zapraszamy do udziału w przygotowanych przez nas wydarzeniach.

Podczas Tygodnia Bibliotek zachęcamy do udziału w spotkaniach autorskich z Beatą Ostrowicką, Alicją Biedrzycką, Justyną Bednarek, Agnieszką Zimnowodzką, Agnieszką Tyszką i warsztatach ilustratorskich z Joanną Rusinek. Zapraszamy również na spacery literackie „Wawelskie spotkania” prowadzone przez przewodnika Joannę Świtałę oraz spektakle teatralne w wykonaniu Teatru Lalek BAJKA i Studia Teatralnego KRAK-ART. Młodzi czytelnicy (5-6 lat) będą mogli wziąć udział w konkursie recytatorskim, edukacyjnych zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez instruktorów firmy „Szkiełko i Oko” (6-12 lat) czy warsztatach prowadzonych przez malarza, grafika i fotografa Roberta Urbańskiego. Przed nami również akcja wymiany książek i rozgrywki gier planszowych.

Zachęcamy również do obejrzenia bibliotecznych wystaw. Szczególnie polecamy wystawę ilustracji Barbary Iwańskiej „Podróż Bazylii” (Filia nr 3), wystawę fotografii Krzysztofa Wojnarowskiego „Między Mnichem a Szatanem” (Filia nr 25) oraz plansz z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej (Filia nr 26).

Podczas Tygodnia Bibliotek odbędzie się także finał piątej edycji Konkursu „Czytelnik Roku 2018/2019”. Na gali w Teatrze Groteska będą obecni laureaci, którzy od maja 2018 do kwietnia 2019 roku przeczytali najwięcej książek. W tym roku przyznana zostanie również nagroda specjalna i tytuł „Czytającego rodzica”!

Piknik plenerowy, zaplanowany na 15 maja, z powodu niekorzystnej pogody zostaje przeniesiony na 29 maja.

Część wydarzeń w Tygodniu Bibliotek realizowana jest w ramach projektu Festiwal Magia czytania z Fundacją PZU. Edycja II sfinansowanego ze środków Fundacji PZU.

Szczegółowy program

Tydzień Bibliotek 2019_2.jpg