Biblioteka Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy
2019-6-5
15.05.2019Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem
Warszawa Ursus

Biblioteka Publiczna, Dyskusyjny Klub Książki oraz Instytut Książki serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem.

Wojciech Chmielarz to polski pisarz, znany przede wszystkim z genialnego cyklu kryminalnego o policjancie Jakubie Mortce. Dziennikarz, który nie cofnie się przed niczym.
Chmielarz słynie z bardzo realistycznych opisów oraz doskonale zbudowanych postaci. Jego kryminały zyskują uznanie wśród Czytelników w różnym wieku, a znawcy gatunku doceniają je za bezp­rete­nsjo­naln­ość. Duża wiarygodność autora także działa na jego korzyść, pozwalając mu tworzyć lekkie, ale dobrze skonstruowane powieści

Cykl o policjancie Jakubie Mortce, stworzony przez Chmielarza, składa się z następujących tomów:

“Podpalacz”,
“Farma lalek”,
“Przejęcie”,
“Osiedle marzeń”,
“Cienie”.

Za jedną z części, “Przejęcie”, otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru w 2015 roku. Prócz tego przygotował również cykl gliwicki, który obecnie składa się z dwóch książek: “Wampir” oraz “Zombie”. Równie znane okazują się też jego powieści “Żmijowisko” i “Królowa głodu”.

Gdzie: Filia "Skorosze", ul. Dzieci Wars

Wojciech Chmielarz - plakat.jpg Wojciech Chmielarz - plakat