Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie
50.03963 21.99876
08.08.2019Warsztaty karpackiej biżuterii koralikowej
Rzeszów WiMBP

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13 zaprasza dzieci do udziału w warsztatach tworzenia ozdób koralikowych z motywem karpackim.

Warsztaty dla dzieci (w wieku 10-13 lat) - 14 września 2019 r. (sobota), godz. 10.00-13.00

Miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, ul. Sokoła 13, parter, sala szkoleniowa

Warsztaty dotyczyć będą wykonania drobnej biżuterii koralikowej – bransoletek z motywami karpackimi (warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących).

Prowadzenie warsztatów – Ewelina Matusiak-Wyderka – mistrzyni koralikarstwa, twórczyni karpackiej biżuterii etnicznej, wykładowca Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej, założycielka Pracowni Miodosytnia.

Zgłoszenie na warsztaty (w formie karty zgłoszenia) należy przesłać w terminie do 6 września 2019 roku na adres e-mail: biblioteka@wimbp.rzeszow.pl lub dostarczyć do siedziby WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13 (Sekretariat). Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Karta zgłoszenia do pobrania na stronie: www.wimbp.rzeszow.pl

Udział w warsztatach jest bezpłatny

Organizator zapewnia wszystkie materiały oraz drobny poczęstunek

Informacji w sprawie warsztatów udzielają:
Bożena Janda, tel. 17 86 69 441, bjanda@wimbp.rzeszow.pl
Marta Biały, tel. 17 86 69 498, mbialy@wimbp.rzeszow.pl

Karpacka biżuteria koralikowa tworzona ręcznie to między innymi krywulki – szerokie naszyjniki (kryzy) noszone przez Łemkinie, gerdany – długie naszyjniki zakładane przez huculskie kobiety, ale i mężczyzn, czy sylianki z czarno-czerwonym bojkowskim motywem i drabynki stanowiące ozdobę kobiet w różnych regionach Karpat.

Film poświęcony Ewelinie Matusiak-Wyderce w TVP Rzeszów z cyklu "Liczy się pasja" >> rzeszow.tvp.pl

Projekt dofinansowany w ramach Europejskich Dnia Dziedzictwa 2019 odbywających się pod hasłem „Polski splot”