Biblioteka Publiczna w Niepołomicach im. Tadeusza Biernata
ul. Bocheńska 26
32-005 Niepołomice
50.03012 20.22151
WYDARZENIE
2019-9-13
T18:00
10.09.2019„Moje Anioły i nie tylko …” wernisaż wystawy
[awatar]
Niepołomice BP

Zapraszamy do Biblioteki w Niepołomicach na otwarcie wystawy malarstwa Doroty Drozd „Moje Anioły i nie tylko …”

Dorota Drozd jest bsolwentką Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Nauczycielką plastyki i logopeda w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Niegowici, gdzie od lat wraz ze swoimi uczniami odnosi artystyczne sukcesy realizując swoje pasje zarażając nimi innych. Owocami tej współpracy jest między innymi zorganizowana w 1999 roku wystawa pt. "Nauczyciel i uczeń", kilka plenerów malarskich dla uczniów i artystów niep­rofe­sjon­alny­ch w gminie Gdów oraz najnowsze osiągnięcia czyli trzy murale, zdobiące szkole mury w Niegowici i Wiatowicach. Od siedmiu lat skutecznie próbuje swoich sił w praktyce logopedycznej w Zespole Szkół w Targowisku. 

W swojej twórczej karierze brała udział w licznych plenerach malarskich i wystawach, zarówno tych zbiorowych, jak i indywidualnych prezentując akwarele, olej na płótnie, pastele. Ulubiony temat to pejzaże i kwiaty. W latach 1999-2002 współpracowała z grupą artystów z Niepołomic.

Pasję realizuje także tworząc od lat małe formy użytkowe takie jak: kartki okolicznościowe, decoupage, ozdoby świąteczne, malarstwo na szkle i tkaninach oraz biżuterię. Jest autorką logo Szkoły Muzycznej w Gdowie i Szkoły Podstawowej w Niegowici oraz stempla Rajdu Papieskiego. 

Prywatnie żona, mama dwójki dzieci, właścicielka psa, miłośniczka podróży i teściowa Karola.

Na tej wystawie po raz pierwszy prezentowane są anioły malowane na deskach.
Opracowała Katarzyna Drozd-Jarecka

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Niepołomice BP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo