Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew
2019-10-27
23.10.2019Spotkanie autorskie z Rafałem Fronią
Pleszew BPMiG

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego zaprasza 27 października (niedziela) o godz. 17.00 na spotkanie z Rafałem Fronią.
Rafał Fronia – himalaista, maratończyk, podróżnik, zdobywca ośmi­otys­ięcz­nikó­w, pisarz. Uczestnik wypraw w najwyższe góry, m.in. na oba Gaszerbrumy, Broad Peak zimą, Nanga Parbat, Manaslu, Dhaulagiri, Pik Lenina czy Baruntse. Zdobywca Gaszerbruma II i Lhotse.

Uczestnik programu: Polski Himalaizm Zimowy oraz Narodowej Zimowej Wyprawy na K2. Himalaista Rafał Fronia zasłynął internetową relacją z Narodowej Wyprawy na K2 w 2018 roku.

Podczas próby zdobycia Manaslu prowadził również dziennik wyprawy. Wszystkie wrażenia z ataku na Manaslu oraz komentarze wirtualnych uczestników projektu zostały zawarte w książce „Rozmowa z Górą”.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Partnerstwo dla książki”.

FRONIA.jpg FRONIA