21.02.2020„DZIEWCZYNA Z WARKOCZEM” AGNIESZKI JORDAN – GONDOREK – SPOTKANIE DKK DLA DOROSŁYCH W BIBLIOTECE W TRZCIELU.

Pierwsze spotkanie w nowym roku 2020 Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych odbyło się 30 stycznia. Tematem dyskusji była książka Agnieszki Jordan – Gondorek „Dziewczyna z warkoczem”. Jest to powieść obyczajowa, która przedstawia nam burzliwe losy głównej bohaterki Krystyny. Los na początku tej historii jej nie oszczędza, zostaje porzucona przez męża w chwili, gdy starają się o upragnione dziecko. Porzucona dziewczyna przechodzi gehennę, życie straciło dla niej sens. Akcja tej historii toczy się bardzo szybko. Autorka oprócz wątku związanego z główną bohaterką, pokazuje nam system pracy w korporacji i stosunki tam panujące. Możemy odnieść wrażenie, że zadaje nam pytanie czy istnieje prawdziwa przyjaźń w takich instytucjach, czy liczy się tylko kariera i znajomości? Bardzo ciekawym wątkiem jest przyjaźń Krystyny z rodziną japońską. Dzięki temu poznajemy ciekawą kulturę i wspaniałe kulinaria tego pięknego kraju. Zachęcam do przeczytania tej historii i uzyskania odpowiedzi czy Krystyna wyjdzie na prostą i ułoży sobie życie na nowo pomimo wielu przeciwności losu.

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, które odbędzie się 27.03.20 r. o godz. 16.30.
Tematem dyskusji będzie książka Manuli Kalickiej „Wszystkie kochanki naszego taty”.
DKK 30.01.20 Trzciel.jpg

Dkk.jpg