26.02.2020Spotkania DKK w bibliotekach

W poszukiwaniu dewizy, która by mogła przyświecać spotkaniom Dyskusyjnych Klubów Książki przy bibliotekach publicznych w Ostrowsku i w Harklowej, natknąć się można na krótkie opowiadania Brunona Fererro. W jednym z nich doczytać się można, iż ,,wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem: możemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka”.
W ślad za ta myślą członkowie klubu DKK w Ostrowsku w dniu 29 stycznia spotkali się w bibliotece i obejrzeli film pt. ,,Dwóch papieży” w reżyserii Fernanda Meirellesa. Podobne spotkanie odbyło się 7 lutego w Bibliotece Publicznej w Harklowej. Ekranizacja doskonale odzwierciedla słowa wypowiedziane przez irlandzką pisarkę Cecylię Ahern, że „często historia jednego człowieka dla drugiego może okazać się lekcją.” Film z całą pewnością skłania do refleksji.
Dziękując za mile spędzone chwile, zapraszamy do korzystania ze zbiorów bibliotek w których można znaleźć również książki o Papieżu Janie Pawle II, Papieżu Benedykcie XVI i Papieżu Franciszku. Do ich lektury serdecznie zachęcamy.

ksiazki.jpg ksiazki
jpg, 270 KiB, 2048x1536
folm seniorów harklowa.jpg folm seniorów harklowa
jpg, 351 KiB, 2048x1536