26.02.2020Spotkania DKK w bibliotekach

W poszukiwaniu dewizy, która by mogła przyświecać spotkaniom Dyskusyjnych Klubów Książki przy bibliotekach publicznych w Ostrowsku i w Harklowej, natknąć się można na krótkie opowiadania Brunona Fererro. W jednym z nich doczytać się można, iż ,,wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem: możemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka”.
W ślad za ta myślą członkowie klubu DKK w Ostrowsku w dniu 29 stycznia spotkali się w bibliotece i obejrzeli film pt. ,,Dwóch papieży” w reżyserii Fernanda Meirellesa. Podobne spotkanie odbyło się 7 lutego w Bibliotece Publicznej w Harklowej. Ekranizacja doskonale odzwierciedla słowa wypowiedziane przez irlandzką pisarkę Cecylię Ahern, że „często historia jednego człowieka dla drugiego może okazać się lekcją.” Film z całą pewnością skłania do refleksji.
Dziękując za mile spędzone chwile, zapraszamy do korzystania ze zbiorów bibliotek w których można znaleźć również książki o Papieżu Janie Pawle II, Papieżu Benedykcie XVI i Papieżu Franciszku. Do ich lektury serdecznie zachęcamy.


ksiazki.jpg ksiazki
jpg, 270 KiB, 2048x1536
folm seniorów harklowa.jpg folm seniorów harklowa
jpg, 351 KiB, 2048x1536
film seniorów ostrowsko.jpg film seniorów ostrowsko
jpg, 42 KiB, 1080x409
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Nowy Targ GBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo