20.05.2020Zmiany w zasadach korzystania z Biblioteki Publicznej w Niepołomicach

Od 15 maja 2020 r. , Biblioteka Publiczna w Niepołomicach wznowiła swoją podstawową działalność – wypożyczanie książek. 

Możecie Państwo zdalnie dokonywać rezerwacji książek i płyt przez:   

 • katalog on-line,
 • drogą mailową – biblioteka@biblioteka-niepolomice.pl,
 • telefonicznie: 12 284 87 28 (Wypożyczalnia dla dorosłych) 12 284 87 29 (Galeria Książki dla Młodych), 12 281 90 16 (Filia w Staniątkach), 12 251 30 18 (Filia w Zabierzowie Bocheńskim)

W trosce o bezpieczeństwo czytelników i pracowników oraz zmin­imal­izow­anie­ ryzyka zakażenia się, do odwołania ulegają zmianie zasady korzystania z Biblioteki Publicznej w Niepołomicach i filii.

 1. Biblioteka otwiera się tylko w podstawowym zakresie działalności: wypożyczeń i zwrotów. Nieczynne do odwołania będą: czytelnia, stanowiska komputerowe, usługi ksero, kącik malucha.
 2. Czytelnik wchodzący do biblioteki powinien mieć zasłonięte usta i nos. 
 3. W bibliotece jednocześnie może przebywać 8 czytelników: po jednej osobie przy stanowiskach zwrotów i po dwie w każdej z 3 wypożyczalni, z zachowaniem bezpiecznego odstępu. Pozostali czytelnicy w tym czasie oczekują na zewnątrz.
 4. W holu przy oznaczonych stanowiskach czytelnik zwraca przyniesione książki, które zostają usunięte z jego konta i przeniesione do osobnego pomieszczenia na 7-dniową kwarantannę. 
 5. Po dezynfekcji rąk (pojemnik z płynem dezynfekcyjnym znajduje się w holu biblioteki) Czytelnik przechodzi do jednej z wypożyczalni: dla dorosłych, dziecięco-młodzieżowej lub mediateki.
 6. Wypożyczanie zbiorów odbywa się bez wolnego dostępu do półek. Książki podaje bibliotekarz.
 7. Prosimy, aby pobyt w bibliotece ograniczyć do minimum. Dlatego zachęcamy, aby rezerwować książki wcześniej: przy pomocy systemu komputerowego, drogą mailową, telefonicznie lub zostawić bibliotekarzowi listę książek, które chcemy wypożyczyć.
 8. Książki zostaną wydane czytelnikowi wyłącznie na podstawie okazanej karty bibliotecznej, którą każdy otrzymał  w chwili zapisu do biblioteki.
 9. Jednorazowo można wypożyczyć 5 książek i 5 zbiorów audiowizualnych (filmów i audiobooków).
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Niepołomice BP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo