Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu - Filia nr 4
ul. Ks. Opolskich 48-50
50.67341 17.91903
2020-9-25
25.09.2020„Na Jedwabnym Szlaku. Uzbekistan i Kirgistan” – spotkanie podróżnicze z Jackiem Michalskim
Opole MBP

Na-Jedwabnym-Szlaku-wyd-FB-1200x625-px.png
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
25 września 2020 (piątek), godz. 18:00
Ilość miejsc ograniczona – zapisy pod numerem tel. 512-370-509

Wysokie góry, bezlitosne pustynie i rozległe stepy. Wielodniowa podróż przez zmieniające się krajobrazy i ogromne przestrzenie. Nostalgiczna wyprawa dla tych, których urzeka legenda Jedwabnego Szlaku i mają przed oczami wizję kupieckich karawan, kolumn ludzi, wielbłądów i bezcennych towarów na drodze do życiodajnych oaz pośrodku pustkowi. Ile zostało z tych marzeń i czy głośne są echa tamtej przeszłości?

Jacek Michalski wyruszył na trzytygodniową wyprawę przez dwa kraje leżące w Azji Środkowej. Korzystając z lokalnych środków transportu – kolei, marszrutek i taksówek – podążył z Uzbekistanu szlakiem starożytnych miast leżących na dawnej drodze handlowej łączącej Zachód ze Wschodem. Samarkanda i jej spektakularny zespół architektury islamu, Buchara, Chiwa czy Szachrisabz – w tych nazwach wybrzmiewają dwa tysiące lat historii Jedwabnego Szlaku. Misterne zabytki, niezwykły urok Wschodu, tradycyjne bazary jak sprzed stuleci – te miasta to istne perły Orientu.