Rodzaj wydarzenia

artystyczne

skwer przy pomniku św. Wojciecha, ul. Chrobrego
2020-10-24
14.10.2020Tropem Gnieźnian – kolejna wystawa Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna
Gniezno BPMG

To będzie kolejna fotograficzna wystawa Biblioteki. W sobotę 24 października o godz. 16.00 nastąpi jej wernisaż. A wszystko rozpoczęło się tak… Kilka miesięcy temu grupa gnieźnieńskich fotografów pokusiła się o próbę spisania kilku lokalnych historii oraz sfotografowania ich bohaterów. W opisie do projektu, o którym mowa – to jest „Gnieźnian” – czytamy: W pędzie dnia codziennego mijamy się na ulicy, w sklepie, autobusie… Różnimy się zain­tere­sowa­niam­i, wykształceniem, upodobaniami kulinarnymi czy kolorem oczu. Jest jednak coś co łączy nas wszystkich – niesiemy bagaż doświadczeń, który z czasem staje się coraz pełniejszy. Każdy z nas ma do opowiedzenia swoją historię Autorzy projektu: Katarzyna Olejniczak-Gołembowska, Daniel Mopert, Michał Koszela oraz Sebastian Uciński na trzydziestu siedmiu zdjęciach przedstawiają mieszkańców Gniezna wraz z opowieścią.

Wystawa jest także pokłosiem warsztatów fotograficznych „Światłoczułe Miasto” zrealizowanych w ramach projektu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna „VI Festiwal „Fyrtel” w Gnieźnie” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”.

tlo.ogmuk2.sm.png tlo.ogmuk2.sm
png, 4.7 MiB, 3357x2807