Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna - F2
2020-10-31
29.10.2020Ludzie i ich środowisko – wystawa fotografii Tomasza Chmielewskiego
Gniezno BPMG

Pomimo pandemii i burzliwych czasów, w jakich przyszło nam żyć, chcielibyśmy zaprosić Was na fotograficzną ucztę wraz z wyjątkowym, bo wirtualnym, wernisażem.

A dokładnie na wystawę prac Tomasza Chmielewskiego pt. Ludzie i ich środowisko, która lada dzień zagości w bibliotecznym holu przy ul. Staszica 12a. Ekspozycja skupia się, przede wszystkim, na fotografii społecznie zaangażowanej. Zdjęcia Tomasza Chmielewskiego “przyłapują” człowieka w zmaganiach z drobiazgami codziennej egzystencji. To nasze zmaganie z życiem w kadrach Chmielewskiego nie jest ani nudą, ani dramatem – potrafi za to poruszyć i zaskoczyć niczym najlepszy film.

O swoich fotografiach autor opowie podczas wernisażu online, który opublikujemy 31 października (w sobotę) o godz. 18.00 z na naszym profilu FB www.facebook.com.

Realne zdjęcia oglądać bezpiecznie przez około miesiąc w holu Filii nr 2 przy ul. Staszica podczas godzin otwarcia książnicy.

O autorze:
Tomasz Chmielewski – rocznik 1974, mieszka w Połczynie-Zdroju, zawodowo: menadżer kultury, prywatnie: kibic FC St. Pauli Hamburg, AKS Zły Warszawa i kilku innych klubów wyznających bliskie mu wartości, głęboko niewierzący, niepoprawny pesymista. Fotografuje od blisko 30 lat, obecnie uprawia wyłącznie street photography, poza lajkami na Instagramie i Facebooku zupełny brak osiągnięć, fałszywie skromny, zbyt leniwy na sukces.

Wystawa powstała z inicjatywy Klubu Krytyki Politycznej w Gnieźnie oraz przy wsparciu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Natomiast dofinansowana została ze środków Miasta Gniezna w ramach projektu „Stąd do przyszłości”.

tomasz.ch.wystawaa4.png tomasz.ch.wystawaa4
png, 3.6 MiB, 2632x3725