26.05.2021WAKACJE!

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej i jej filiach to przede wszystkim codzienne zajęcia dla dzieci i młodzieży o godz. 11.00:

• w poniedziałki "Ścieżka marzeń" warsztaty plastyczno-literackie w Bibliotece dla dzieci i młodzieży (Filia 5 przy ul. św. Jana 10),
  • we wtorki „BiblioEKO, czyli biblioteczne warsztaty o ekologii”(Filia 4 przy ul. 20 Stycznia 14),
  • w środy "Ugryzione jabłuszko” warsztaty z kodowania - obowiązują zapisy pod numerem 42/215-23-37 w Bibliotece dla dzieci i młodzieży (Filia 5 przy ul. św. Jana 10),
  • we czwartki zajęcia plastyczno-literackie i gry „Mój ulubiony bohater" (Filia 2 przy ul. Łaskiej 46/48),
  • w piątki "Co wychodzi z książki?" warsztaty literackie w Bibliotece dla dzieci i młodzieży (Filia 5 przy ul. św. Jana 10).

• Jeśli sytuacja epid­emio­logi­czna­ na to pozwoli zorganizujemy coroczny „Piknik biblioteczny” na zakończenie wakacji w dniu 26.08.2021 o godz. 11.00 na podwórku Biblioteki przy ul. św. Jana 10.

**Ponadto przez całe wakacje trwać będą konkursy i quizy dla czytelników: „Najlepsza trójka z Czwórki” w Filii nr 4 MBP przy ul. 20 Stycznia 14, a Biblioteka Główna przy ul. św. Jana 10 poprowadzi konkurs fotograficzny „Moja książka na wakacjach". W serwisie Facebook zamieścimy w cykle: „Jaką książkę zabrałbyś na bezludną wyspę?” i „Biblioteczna podróż w czasie" (prezentacja stempli dawnych pabianickich bibliotek wraz z opisem ich historii).

***W Galerii Ex Libris będzie można oglądać wystawę prac uczniów pana Andrzeja Nowickiego, natomiast we wszystkich wypożyczalniach przygotowane będą wystawy ze zbiorów bibliotecznych.

**** „Odpocznij przy dobrej książce” akcja bookcrossingowa wymiany atrakcyjnych książek we wszystkich bibliotekach.

***** Od 6 do 10 września odbywać się będzie konkurs literacki "LEM 2021" w ramach obchodów roku Stanisława Lema w Bibliotece Głównej przy św. Jana 10.

Wszystkie biblioteki miejskie będą otwarte w dotychczasowych godzinach pracy.
Filia nr 6 MBP przy ul. Jana Pawła II nr 68 (PCM) od 9-27 sierpnia będzie nieczynna.

Zakupione nowości książkowe z pewnością pomogą Pabianiczanom atrakcyjne spędzić wakacje w miejskich bibliotekach!

Biblioteki ponadto oferują:
katalog komputerowy zbiorów i konta biblioteczne czytelników online na: www.pabianice-mbp.sowwwa.pl, dostarczanie książek do domów osób przewlekle chorych, bądź niep­ełno­spra­wnyc­h, zamawianie i przedłużanie książek przez e-mail lub online poprzez www.mbppab.pl, bezpłatny dostęp do ibuków Konsorcjum Bibliotek Woj. Łódzkiego i zasobów Biblioteki Narodowej (Academica), bezpłatny INTERNET, kserowanie, skanowanie i drukowanie, książki z dużym drukiem, możliwość korzystania na miejscu i wypożyczania zbiorów multimedialnych (film, muzyka i książki „mówione” na płytach), gry planszowe i komputerowe dla dzieci i młodzieży, bibliografię regionalną i prasę oraz kiermasze książek.

wakacje w bibliotece rgb.jpg

PROJEKT WYSTAWA NOWICKI 3.jpg

legimi reklama 1.jpg

wakacje w bibliotece rgb.jpg wakacje w bibliotece rgb