15.09.2021Narodowe Czytanie 2021- „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w Bibliotece Publicznej w Łososinie Dolnej

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Ma na celu promowanie literatury i kultury polskiej.
Biblioteka Publiczna w Łososinie Dolnej po raz 6 włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie. Dotychczas czytaliśmy utwory , które wyszły spod pióra H. Sienkiewicza, Wł. Reymonta, Stefana Żeromskiego, B.Prusa, J. Słowackiego.
Tym razem czytaliśmy dramat Gabrieli Zapolskiej "Moralność Pani Dulskiej".
Przedstawiliśmy także scenkę opartą na motywach dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”, której akcję przeniesiono w czasy współczesne, tym samym, pokazując uniwersalność terminu dulszczyzna.

mpd.jpg mpd