02.11.2021"Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia"

Wystawa przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji przypadającego w październiku 2018 roku 70. jubileuszu objęcia przez Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego i 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Wystawę okolicznościową skomponowano zestawiając zdjęcia archiwalne i cytaty. "Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła – „gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności (...)."

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia plakatów prezentujących słowa wybitnych Polaków i do chwil refleksji nad zagadnieniami takimi jak historia, kobieta, ojczyzna, cierpienie, praca, męstwo, sumienie. Do konfrontacji własnych myśli i przekonań z "gramatyką Wyszyńskiego i Wojtyły".

WYSTAWA.jpg

WYSTAWA.jpg WYSTAWA